Chłodzimy dom i rachunki za prąd, czyli jaki wentylator wybrać na upalne lato.

Wszyscy cieszymy się na nadchodzącą wakacyjną aurę, wysoką temperaturę i bezchmurne niebo. Jednak rachunek za prąd w tych miesiącach może sprawić, że sen nocy letniej zamieni się w koszmar. Aby do tego nie dopuścić, podpowiadamy, jaki wentylator wybrać, aby był wydajny i nie pustoszył naszego portfela, którego zawartość wolimy latem przeznaczać na same przyjemności.

 

Cena nie czyni cuda!

Zanim przejdziemy do parametrów urządzenia, obalamy mit, że skuteczny wentylator powinien mieć swoją cenę. Dobry gadżet chłodzący powietrze w domu możesz kupić już za 50 – 150 zł. Także, zamiast zwracać uwagę na metkę cenową, skup się na innych parametrach urządzenia. Oto one!

 

Rozmiar ma znaczenie!

Jeśli Twoje wymarzone M. jest przytulne i małe, idealnym wyborem będzie podłogowy cyrkulator powietrza. Jaka sama nazwa wskazuje, urządzenie to odpowiada przede wszystkim za prawidłowy obieg powietrza. Tego typu wiatrak domowy możesz w zasadzie użytkować cały rok. Latem będzie chłodził powietrze w pomieszczeniu, za to zimą zwiększy wydajność ogrzewania, rozprowadzając równomiernie ciepłe powietrze. Dzięki temu zmniejszą się koszty centralnego ogrzewania.

 

wentylator inox

Ponadto, takie cyrkulatory są niewielkie, więc nie zajmują zbyt wiele miejsca, a już na pewno nie będę ingerowały w aranż sypialni czy salonu. W ofercie marki Botti Electronic znajdziesz między innymi cyrkulator podłogowy inox, który posiada chromowaną obudowę. Urządzenie o takim wyglądzie będzie pasowało do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i bardziej tradycyjnego

 

Czym kierować się przy wyborze tego typu wiatraka podłogowego? Oczywiście, moc jest najważniejsza. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia o mocy 50 W, jak i 200 W. Dla mieszkania o małym metrażu w zupełności wystarczy cyrkulator o mocy 50 lub 75 W.

 

Nie słyszysz własnych myśli? Czas na zmianę wentylatora!

Pies sąsiadki ujada, ktoś za oknem kosi trawę, ale Ty i tak tego nie usłyszysz, bo wszystkie dźwięki zagłusza Twój wentylator podłogowy.  Czas na zmianę! Przeglądając ofertę wiatraków stojących, zwróć uwagę na głośność pracy urządzenia, która określana jest w decybelach. Wentylator, który generuje hałas poniżej 50 dB będzie doskonałym wyborem .  Ofercie marki Botti Electronic znajdują się wiatraki o głośności 45db – takie urządzenie może pracować nawet w nocy, kołysząc Cię do snu. Czy taka opcja Cię przekonuje? Nas zdecydowanie tak!

 

 

Czy odpoczywa z nami pilot?

Coraz częściej do wentylatorów stojących producenci dodają pilot, dzięki któremu możesz sterować urządzeniem z odległości. To ogromne udogodnienie, zwłaszcza gdy upał na tyle doskwiera, że nie mamy siły wstać z kanapy. Dzięki pilotowi możesz regulować moc wentylatora, prędkość nawiewu, a także ruch czaszy.

 

wentylator podlogowy botti eduardo

 

Propozycje dla zapracowanych

Nie każdy planuje urlop latem. Jeśli Ty również nie jesteś miłośnikiem spędzania wakacji na zatłoczonych plażach i wolisz najwyższy sezon spędzać w pracy, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które przyniosą ulgę i lekkie ochłodzenie w biurze, a do tego nie zużyją dużo energii. Wentylatory stołowe zajmują mało miejsca i są bardzo ciche, dzięki czemu nie będą Cię dekoncentrować.

 

wentylator botti

Jeśli jesteś gadżeciarzem, z pewnością przypadnie Ci do gustu wiatrak stołowy z podłączeniem USB. To niewielkie urządzenie posiada klips umożliwiający podpięcie go do krawędzi stolika czy laptopa. Jest to świetna propozycja dla freelancerów, którzy mogą pracować w dowolnym miejscu: w parku, kawiarni, czy bibliotece. Taki wiatraczek wystarczy podłączyć do laptopa, by cieszyć się przyjemnym wiaterkiem.

 

 

 

Sprawdź nasze propozycje w sklepie Zasmakuj Radości.

 

Zakupy last minute? Zdecydowanie nie!

Pogoda w naszym kraju często nas nie rozpieszcza, ale potrafi też zaskoczyć. Z dnia na dzień deszczowa aura może zmienić się w żar tropików. Bądź na to przygotowany! Nie czekaj z zakupem wiatraku do ostatniej chwili. Takie urządzenia od czerwca do września rozchodzą się jak świeże bułeczki.