Jak przygotować nadziewaną cukinię ?

Pyszny przepis na nadziewaną cukinię, która sprawdzi się na każdym grillu, czy innej domowej imprezie. Podana w estetycznych słoikach, zachwyci nie tylko żołądek ale i oko.

Składniki

5 małych cukinii
100 gr – ½ szklanki ryżu Carnaroli
100 gr – 3 ½  gotowanej szynki
60 gr – ¾ szklanki parmezanu
1 ząbek czosnku
1 liść bazylii
Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia (olej w razie potrzeby)
Sól i pieprz

Jak przygotować nadziewaną cukinię ?

Na sam początek ugotuj ryż, gotuj go jednak połowę wymaganego czasu, ponieważ będzie gotował się później w słoikach. Pokrój jedną cukinię na kawałki i podsmaż na patelni wraz z odrobiną oleju i czosnku. Zdejmij patelnię z ognia i dodaj do wszystkiego odsączony ryż, następnie dokładnie wszystko wymieszaj. Dodaj szynkę, posiekaną bazylię i parmezan. Pamiętaj, że wygodnie jest trzymać wszystkie przyprawy w odpowiednich pojemnikach, np. w organizerze na przyprawy lub przygotowanych do tego słoikach quattro stagioni ,które posiadają odpowiednie nakrętki na różne przyprawy.

W międzyczasie umyj i wysusz pozostałe 4 cukinie, odetnij łodygę u góry i usuń miąższ wewnątrz za pomocą łyżki. Odcedź cukinię od nadmiaru wody w durszlaku. Za pomocą łyżki lekko zapakuj częściowo ugotowane nadzienie do każdej cukinii. Przygotuj cztery słoiki, które będą odpowiednie aby włożyć do środka cukinię.

Następnie umieść cukinie w słoikach, skrop oliwą z oliwek i szczelnie zakręć nakrętki. Umieść słoiki w dużym garnku z ciepłą wodą, kładąc między nimi czystą ściereczkę, aby uniknąć pęknięcia. Aby odpowiednio dogotować nadziewaną cukinię słoiki musisz gotować przez ok 30 minut na wolnym ogniu. Po upływie tego czasu ostrożnie wyjmij słoiki z garnka. Aby uniknąć poparzeń, zawsze używaj rękawic kuchennych. Nadziewaną cukinię pozostaw w słoikach do ostygnięcia.

Słoiki Bormioli Rocco Quattro Stagioni są na tyle eleganckie, że przygotowaną cukinię możesz podać gościom prosto po ostygnięciu, nie wyjmując potrawy na talerz.

A oto efekt końcowy ! Słoiki Quattro Stagioni dostępne są w sklepie #Zasmakuj Radości – klik.