Sałatka z makaronu z makrelą i pomidorkami

Idealny lunch składa się ze smacznego posiłku i odpowiedniego pojemnika do przechowywania. Sałatka z makaronem to genialny pomysł! Doskonały zimny makaron z makrelą i pomidorkami cherry to zdrowy i dobry wybór, który może zapewnić odpowiednią ilość energii, aby lepiej stawić czoła dniu pracy, a Frigoverre Evolution to idealny szklany pojemnik do tego zastosowania.

Nasz pomysł na pyszną sałatkę

Przygotuj dobry zimny makaron z warzywami do skosztowania podczas przerwy na lunch.

Ugotuj 80 gramów krótkiego makaronu, takiego jak penne lub fusilli. Po odcedzeniu pozostaw do ostygnięcia. Sałatka z makaronem przyjemnie syci. Dopraw swój makaron dobrą oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia i dodaj trochę pomidorów pokrojonych na dwie części oraz liście bazylii. Makrelę odcedzić z oleju i pokroić na małe kawałki. Dodaj do makaronu, a jeśli chcesz, dodaj dwie odrobinę oregano.

Aby najlepiej zachować swój lunch, zalecamy używanie pojemników Frigoverre Evolution, idealnych na wynos dzięki hermetycznemu zamknięciu. A jeśli chcesz jeść na ciepło, możesz podgrzać obiad z lodówki bezpośrednio w kuchence mikrofalowej lub piekarniku. Ten wielofunkcyjny pojemnik będzie ci służył przez lata.

sałatka makaronowa w szklanym pojemniku frigoverre zasmakujradosci.pl

Przykładowe pojemniki Bormioli Rocco Frigoverre

pojemnik frigoverre zasmakujradosci.pl
Pojemniki szklane Frigoverre zasmakujradosci.pl

W kuchennych szafkach zapewne masz ryż.

Niezależnie od tego, czy jest to ryż jaśminowy, ryż arborio, ryż do risotto, czerwony ryż, dziki ryż, ryż brązowy, ryż paraboiled, czy zwykły ryż długoziarnisty – wykorzystaj swoje zapasy… Koniecznie przeczytaj nasz artykuł o daniach z ryżu.

Z pewnością znajdziesz tam dla siebie coś, co sprawi, że poczujesz się w kuchni, jak ryba w wodzie.