3 najmodniejsze trendy w urządzaniu na 2018 rok

Wraz z nadejściem 2018 roku coraz więcej mówi się o nowy trendach. Dotyczy to nie tylko mody i dodatków do ubrań, ale przede wszystkim aranżacji wnętrz. Planujesz małe odświeżenie czterech ścian? Sprawdź, co jest obecnie trendy!

Trendy afrykańskie wzory

Po latach dominacji stylu skandynawskiego przyszła pora na odrobinę egzotyki. 2018 rok to bez wątpienia rok Afryki! Do łask powracają drewniane figurki inspirowane sztuką ludową Czarnego Lądu (w tym trendy szamańskie maski na ścianach) oraz wzorzyste dywany i kolorowe chodniki. Dotyczy to także pościeli. Na czasie są modele takie jak Miss Lucy satyna Dolce Vita Vento, Miss Lucy satyna Dolce Vita Glaciale, Miss Lucy satyna Valentina Rubia Nefretete, Miss Lucy satyna Dolce Vita Roccia i Miss Lucy satyna Dolce Vita Fuoco, które utrzymane są w afrykańskich kolorach ziemi – brązach, beżach, zieleni – oraz ozdobne narzuty z futrzastymi akcentami (koc Miss Lucy Mollis) i poszewki na poduszki w zwierzęce wzory, np. Miss Lucy Marie.

Pościel Miss Lucy satyna Dolce Vita 160x200 cm i 2 x 70x80 cm Vento

Wabi sabi

W tym roku nie sposób pominąć wabi sabi – filozofii rodem z odległej Japonii, która obecnie podbija Europę. Jakie są założenia stylu wabi sabi? Piękne nie jest to, co idealne. Króluje naturalność, prostota oraz meble i dodatki, na których wyraźnie widać piętno czasu. W kuchni dominują akcesoria stylizowane na dawne epoki, np. butelki do oliwy Bormioli Rocco Gotica z korkiem czy słoiki Bormioli Rocco Quattro Stagioni oraz kubki z napisami i wzorami, które sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulniejsze – kubek Florina Home NBC 380 ml Home sweet home szary i kubek Emalia Polska Pleszew Floris prosty. W aranżacji wabi sabi dominuje drewno i, podobnie jak w przypadku afrykańskich motywów, kolory ziemi.

Pościel Miss Lucy satyna Dolce Vita 160x200 cm i 2 x 70x80 cm Glaciale

Motywy z natury

Chłodny profesjonalizm pomieszczeń to już przeszłość! Obecny rok to czas natury! W cenie są dodatki i akcesoria do domu, w których nie brakuje motywów zwierzęcych i florystycznych. Od jakiegoś czas szczególnym zainteresowaniem cieszą się kwieciste pościele (Miss Lucy satyna Giardino Giungla, Miss Lucy satyna Giardino Esotico, Miss Lucy bawełna Lotta Ramo), naczynia (kubki Florina Japan NBC 400 ml szary kwiat wiśni, talerze Florina Garden) i sprzęty AGD (np. czajnik elektryczny Botti Floris). Do mody wracają także akcenty z motylami. Kubek Florina Butterfly i zegar Florina Butterfly w oprawie to topowe dodatki!

Pościel Miss Lucy satyna Valentina Rubia 220 x 200 cm i 2 x 70 x 80 cm Nefretete

Sprawdź co jeszcze przygotowaliśmy: Metamorfoza kuchni wiosną