5 rzeczy, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Warto pomyśleć już o świątecznych przygotowaniach. Potrzebne będą nie tylko zakupy (w końcu z czegoś trzeba przyrządzić wielkanocne przysmaki), ale także znalezienie naczyń i gadżetów. Dzięki  nim posiłki w gronie najbliżej rodziny staną się jeszcze przyjemniejsze. Na wielkanocnym stole musi być wyjątkowo.

Zestaw sztućców na wielkanocnym stole

W niedzielę i poniedziałek spodziewasz się gości. Obawiasz się, że nie masz wystarczającej liczby sztućców? W porę zadbaj o to, by na wielkanocnym stole ich nie zabrakło i zainwestuj w wysokiej jakości zestaw sztućców. Jakie z nich wybrać? Uniwersalnym zakupem będzie komplet Florina Lena Flock, który sprawdzi się nie tylko na kameralnych spotkaniach, ale także na nieco większych imprezach rodzinnych.

Figurki dekoracyjne

Wielkanoc to czas, który ma symbolizować nadzieję i radość. Wielkanocny stół powinien być nie tylko przepełniony tradycyjnymi daniami, ale także fantastycznymi dekoracjami. W tym sezonie prym wiodą figurki z dolomitu. Figurka dekoracyjna Florina duży Zajączek, figurka dekoracyjna Florina mały Zajączek czy świecznik dekoracyjny Florina Zajączek – fantastycznie komponujące się z obrusami w odcieniu zielni i mięty oraz z bukietami świeżych kwiatów.

Świecznik dekoracyjny Florina Zajączek.

Maselniczka-dekoracja

Oprócz oryginalnych figurek warto też postawić na maselniczkę w stylu Florina zajączek. Jednocześnie może ona pełnić funkcję ozdoby stołu. Wielkanocne dania – faszerowane jajka, biała kiełbasa, pasztet czy domowa szynka – z pewnością sprawią, że niejeden gość będzie chciał do nich dobrać kanapkę ze świeżym masłem. Maselniczka musi pojawić się na wielkanocnym śniadaniu czy obiedzie. Można wykorzystać ją także do podania innych smakołyków i dodatków, np. świątecznej ćwikły z chrzanem.

Zastawa stołowa z serii Leaves.

Talerz na jajka

Produktem, który gra pierwsze skrzypce w czasie Wielkanocy są bez wątpienia jajka. Symbolizują one nowe życie. Nie tylko znajdują się w święcące, ale również chętnie serwowane są w wersji faszerowanej. W związku z tym na stole musi pojawić się specjalny talerz na jajka – Florina Modern, Florina Classic bez rączki czy Florina Fala – który ułatwi gościom nakładanie tych pyszności.

Talerz do jajek Florina bez rączki.

Stylowy półmisek

Planujesz przygotowanie takich dań jak domowy pasztet, wędlina i biała kiełbasa? A może chcesz poczęstować gości smakowitą babką, mazurkiem i sernikiem? W takim razie przydadzą Ci się stylowe półmiski, np. Florina Leaves, które można myć w zmywarkach, ale też używać w mikrofalówce. Dzięki nim Twoje flagowe przysmaki będą prezentować się apetycznie, a Ty zaoszczędzisz czas na zmywaniu.