Biała kuchnia – jakie dodatki wybrać?

Biel w kuchni to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w dużych, jak i niewielkich pomieszczeniach. Jest nie tylko eleganckie i stylowe, ale również zgodne z modą na minimalistyczny wystrój wnętrz. Czasami warto jednak nieco ożywić kuchnię i postawić na oryginalne dodatki, które sprawią, że stanie się przytulniejsza.

Czarne akcesoria kuchenne

Naturalnym uzupełnieniem białych mebli i ścian są akcesoria utrzymane w stylistyce czerni. Dotyczy to nie tylko ciemnych tekstyliów kuchennych – fartuchów, rękawic i ściereczek – ale również naczyń niezbędnych do gotowania. Biała kuchnia  fantastycznie będzie komponować się z garnkami emaliowanymi z najnowszej kolekcji Florina by Emalia Pleszew „Kocham gotować!”, której twarzą została znana aktorka Kasia Bujakiewicz, np. rondel emaliowany Florina by Emalia Polska Pleszew Kocham Gotować kolekcja Kasi Bujakiewicz, garnek emaliowany prosty Florina by Emalia Polska Pleszew Kocham Gotować kolekcja Kasi Bujakiewicz czy kubek emaliowany prosty Florina by Emalia Polska Pleszew Kocham Gotować kolekcja Kasi Bujakiewicz. Dlaczego? Połączenie bieli i czerni nada kuchni niezwykle nowoczesnego i designerskiego charakteru.

Kwieciste małe AGD

Zdecydowanie bardziej podobają Ci się kuchnie z kwiecistymi akcentami? Doskonale się składa, bo w tym sezonie akcesoria i sprzęty kuchenne utrzymane w tej stylistyce są na topie! W sprzedaży dostępne są dodatki z kolekcji Floris m.in. elektryczna waga kuchenna Botti Floris, kawiarka Florina Floris, czajnik elektryczny Botti Floris czy toster Botti Floris, na których nie brakuje kwiecistych wzorów. Ciekawym uzupełnieniem bieli mogą być również naczynia z serii Leaves – kubki, filiżanki, półmiski, dzbanki, salaterki – z drobnymi kwiatuszkami, w odcieniach zieleni, turkusu i szarości.

Czajnik elektryczny Botti Floris.

Ognistoczerwone dodatki

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuchnie retro. Ich charakterystycznymi elementami są białe meble, biało-czarne płytki podłogowe oraz dodatki w intensywnych odcieniach. Intensywnych tzn. jakich? Na pewno tych ognistoczerwonych. Biała kuchnia będzie rewelacyjnie prezentować się w otoczeniu takich sprzętów jak czajnik elektryczny Botti Punto Rosso czerwony, blender ręczny Botti Punto Rosso czerwony czy mikser ręczny Botti Punto Rosso czerwony. Nie może w niej zabraknąć również czerwonego chlebaka Florina Coliber, garnków emaliowanych Emalia Polska Pleszew Primario oraz czerwonych obrusów i mat ochronnych.

Jak widać sposóbów na ożywienie białej kuchni jest całkiem sporo. Udało Ci się wybrać coś dla siebie?

Koniecznie sprawdź: Metamorfoza kuchni wiosną