Jak ocieplić wnętrze?

Popularne aranżacje wnętrz bywają surowe i zimne. Na szczęście nie trzeba od razu zmieniać całego wystroju, aby pomieszczenia mogły stać się przytulniejsze. Wystarczy kilka dodatków, które sprawią, że przestrzeń będzie przyjaźniejsza, a samo mieszkanie zmieni nieco swoją wizualną stronę.

 

Ciepłe dodatki

Jedną z ozdób, która skutecznie wprowadzi nastrój do pomieszczeń, są świece. Nie dość, że wprowadzają intymny klimat, to również ocieplają wnętrze. Decydując się na te w wersji zapachowej, dodatkowo wnętrze zyska aromatyczny zapach. Nieco przytulności wprowadzą też wszelkie wiklinowe pudełka, wiszące półki czy wazony – warto postawić zwłaszcza na te w jasnych kolorach. Co więcej, zyska się tym też dodatkowe miejsce na przechowywanie ważnych przedmiotów. A ponadto przełamią surowość ścian, wpisując się idealnie w nowoczesny styl. Nie sposób nie wymienić też koców, pledów i poduszek dekoracyjnych. Sprawią, że cieplej będzie nie tylko w samym pomieszczeniu, ale także nam! Niemniej ważnym elementem jest dywan – odpowiednio gruby doda wnętrzom domowego charakteru.

 

 

Dobór odpowiedniego oświetlenia

To jedna z najważniejszych kwestii w przypadku pomieszczeń. Nie tylko ważne jest to, jakie oświetlenie się wybierze, ale także to, gdzie dokładnie się je umieści. Punkty świetlne najlepiej ulokować w miejscach, gdzie najczęściej się przebywa. Należy jednak pamiętać, że nie tylko główne oświetlenie jest ważne. Także światło punktowe (rozproszone) wprowadza wyjątkowy klimat do pomieszczeń. Mogą to być kinkiety umieszczone w salonie na ścianie czy lampy stojące np. w rogu pokoju. Doda to przytulności i ciepła salonowi, a ponadto zapewni odpowiednie oświetlenie dla oczu. Istotne są też żarówki – zimniejsza barwa nie da takiego efektu, jak ciepłe odcienie, dlatego warto postawić na barwy wpadające w żółć lub w odcieniu neutralnym.

 

Kolorystyka i roślinność

Ciepłe kolory do pomieszczeń pomogą wprowadzić dodatki w postaci poduszek, koców czy dywanów. Jednak to nie jedyne wyposażenie, które odmieni charakter wnętrz. Podobnie sprawdzą się meble w jasnych lub drewnianych barwach, dzięki czemu w pokoju zapanuje przytulny klimat. Także roślinność wpływa na ciepło wnętrza – im więcej roślin, tym lepsze powietrze w pomieszczeniu. Co więcej, kwiaty fantastycznie ożywiają wnętrza!

 

Może Cię zainteresować: Metamorfoza kuchni wiosną