Pościel bawełniana i jej zalety

Z roku na rok rośnie liczba osób skarżących się na problemy z zasypianiem. W dużej mierze wynika to z nieprawidłowej diety i wszechobecnego stresu. Ogromny wpływ ma także zaniedbana higiena snu. W jej skład wchodzi m.in. kupno lekkiej, delikatnej i miłej w dotyku pościeli. Zapewni ona uczucie komfortu i będzie miała działanie relaksujące. Wspomniane cechy posiada ciesząca się dużą popularnością pościel bawełniana. Ma ona także szereg innych cennych zalet.

Pościel bawełniana pochłania wilgoć

Bez względu na to czy zdecydujemy się na bawełniane pościele z bawełny o satynowym splocie, kory, flaneli czy atłasu (wymienione gatunki to rodzaje bawełny) możemy mieć pewność, że wybrany produkt będzie posiadał właściwości higroskopijne. Higroskopijne, czyli niwelujące nadmiar wilgoci. To bardzo ważna cecha. W odróżnieniu od pościeli syntetycznych, bawełniane pozwalają skórze oddychać. Dzięki tej zalecie pościele bawełniane doceniane są przede wszystkim w czasie męczących upałów oraz okresach wzmożonych zachorowań na grypę czy przeziębienie. Nie bez powodu ten materiał zyskał także szerokie zastosowanie w przemyśle odzieżowym.

Pościel bawełniana jest ogólnie dostępna

Duże zainteresowanie przyjaznymi dla ciała, naturalnymi tkaninami spowodowało, że pościele bawełniane stały się ogólnodostępne. Zaowocowało to produkowaniem nie tylko pościeli o różnych rozmiarach, ale także o wielu ciekawych wzorach i kolorach. I tak zwolennicy kwiatów mogą wybierać spośród takich jak Giardino Giungla, Valentina Rubia Christian i Floris. Wielbicielom bardziej klasycznych rozwiązań spodobają się komplety pościeli Bell MazzoGiardino Pure Terra. Zwolennikom kolorów spodoba się Valentina Rubia, Lotta Silence Zone oraz Valentina Rubia Luis.

Pościel bawełniana jest łatwa w pielęgnacji

Pochłanianie wilgoci i dostępność wielu oryginalnych wzorów to niejedyne zalety pościeli bawełnianych. O jej wartościowych właściwościach decyduje także to, że jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Nie wymaga dodatkowego krochmalenia lub kupowania osobnych detergentów. Pościele bawełniane można prać w wysokich temperaturach (nawet jest to wskazane) używając tych samych proszków czy płynów, co do ubrań.