Dietetyczne noworoczne postanowienia

Nowy rok, nowa ja – jedno z najczęściej wypowiadanych zdań w styczniu. Nie ma co się dziwić! Noworoczne postanowienia to standard. W końcu początek roku dla wielu czas na przemyślenia i planowanie zmian w życiu. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest chęć zgubienia nadprogramowych kilogramów. Aby ułatwić sobie to zadanie potrzebny będzie nie tylko karnet do klubu fitness, ale także kilka przydatnych w przygotowywaniu dietetycznych posiłków gadżetów.

Blender do koktajli

Jaki jest najczęściej polecany przez dietetyków napój? Smoothie. Kremowy, owocowo-warzywny koktajl to niezwykle pożywna przekąska, która nie dość, że nie jest bombą kaloryczną, to jeszcze zawiera niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy i mikroelementy. Do jego przyrządzenia niezbędny będzie dobry blender, który poradzi sobie nawet z najtwardszymi składnikami. Jakiego urządzenia szukać? Przede wszystkim sprawdzają się blendery do koktajli, np. Botti Yovi lub Botti Smoothie Creama, których pojemnik do miksowania może pełnić także funkcję bidonu. Tego typu blendery można wykorzystać nie tylko do niskokalorycznych smoothie, ale także do zmiksowania sosów i kremów. Postanowienia noworoczne spełnią się!

Garnek smart

Garnek smart, np. Florina Smart przyda się do przygotowywania nie tylko dietetycznych zup, ale także dań z kaszą, makaronem razowym czy z warzywami. Wykonanie ze stali nierdzewnej gwarantuje, że garnek będzie się szybciej nagrzewał, przez co nie będzie konieczności gotowania na bardzo dużym ogniu. Dużym usprawnieniem jest też pokrywa, która wyposażona jest w sita. Ułatwia to odcedzanie, a dodatkowo sprawia, że zmniejsza się też liczba naczyń do późniejszego zmywania.

Patelnia do smażenia i zapiekania

Zbilansowana dieta to nie tylko dania podawane na surowo, ale także te podsmażane (np. na oleju kokosowym) lub zapiekane. Warto więc zainwestować też w dobrą patelnię, np. patelnię Florina Oil Control. Dzięki warstwie teflonowej zawierającej m.in. cząsteczki ferromagnetyczne patelnia dużo szybciej się nagrzewa. Materiał wykonania sprawia, że można ją wykorzystać do pieczenia. Warto też zwrócić uwagę na system Oil Control. Co to takiego? Specjalne kręgi, które pozwalają kontrolować ilość nalewanego na patelnię tłuszczu.