3 pomysły na nakrycie stołu wigilijnego

Znudzony standardowym dekorowaniem stołu na Święta? A może w tym roku po prostu brak Ci na to pomysłu? Koniecznie sprawdź naszą krótką listę pomysłów na nakrycie stołu wigilijnego.

Nakrycie stołu wigilijnego – Styl skandynawski

Ciekawym rozwiązaniem są coraz popularniejsze nakrycie stołu wigilijnego w stylu skandynawskim. Aby taki stół dobrze się prezentował, niezbędny jest czerwony obrus. Może być też ze wzorem w biało-czerwoną kratę lub z charakterystycznymi norweskimi warkoczami. Kremowo-białe maty stołowe Florina Floris także się sprawdzą. W przypadku stylu skandynawskiego dobrze prezentują się naczynia z białego serwisu obiadowo-kawowego Krzysztof Daisy oraz sztućce Magnus Fantastic o opływowym kształcie. Całość idealnie dopełniają białe długie świece na czarnych lub czerwonych podstawkach. Także kilka małych bukiecików z gałązek żywego świerku.

Styl rustykalny

Jeśli lubisz to, co naturalne, a wszelkie plastikowe dekoracje to nie do końca Twoja bajka, to spróbuj przygotować świąteczny stół według założeń stylu rustykalnego. Zacznij od wyboru odpowiednich dodatków. Na pewno sprawdzą się drewniane podkładki, płócienne nakładki na sztućce (najlepiej w kolorze ziemi) oraz jasne, porcelanowe naczynia do serwowania, np. takie jak salaterka Bormioli Rocco Ebro, czy serwis obiadowy Chodzież for Florina Złota Rita. Obowiązkowo na stole powinny znaleźć się też uniwersalne, proste i pozbawione przesadnych zdobień sztućce Magnus Superior. Żaden stół w stylu rustykalnym nie będzie kompletny bez świeżych roślin. Postaw na bukiety z jarzębiny oraz szyszek. Niezwykle stylowo prezentują się także gałązki śnieguliczki, położone na talerzach lub włożone do nakładek na sztućce.

Styl nowoczesny

Alternatywą dla nieco klasycznych stołów rustykalnych i skandynawskich mogą być stoły utrzymane w klimacie nowoczesnym. W kwestii zastawy stołowej sprawdzą się komplety minimalistyczne, np. sztućce Magnus Modern lub zawierające niedrażniące, kwieciste ozdoby talerze, jak te z serwisu obiadowo-kawowego Chodzież for Florina Peony. Ciekawym wyborem byłyby też czarne sztućce, np. Magnus Black Horse i ciemnobrązowe talerze. Nowoczesny stół pięknie prezentuje się z LED-owymi ozdobami, np. zasilanymi bateriami kulami lub dekoracyjnymi figurkami oraz białymi świeczkami w srebrnych (lub złotych) słoiczkach.