Jak przygotować urodziny w ogrodzie?

Urodziny na świeżym powietrzu

Urodziny w ogrodzie to fantastyczne rozwiązanie! Chociaż, kiedy byliśmy dziećmi to przez fakt obchodzenia urodzin latem  odczuwaliśmy pewien niedosyt. Mianowicie podczas wakacji nie było możliwości przyniesienia na lekcje cukierków! To są takie dziecięce troski, które na szczęście z biegiem lat mijają. Pozostaje nam się tylko cieszyć, że właśnie podczas tego najcieplejszego okresu w roku możemy wyprawić swoje urodziny.

Właściwie to trzeba przyznać, że takie urodziny w ogrodzie organizuje się o wiele łatwiej, niż urodziny w domu. Otaczająca nas przyroda sprzyja doznaniom estetycznym, przez co nie musimy już tak bardzo dbać o ozdabianie terenu na jakim ma odbyć się impreza. Chyba, że są to urodziny dziecka, wtedy warto dodać nieco bajkowej aury. Można powiesić na bramie tabliczkę z miłym powitaniem, rozwiesić balony, girlandy czy kolorowe wstążki. Dzieci z pewnością będą zachwycone.

Co podać do jedzenia?

Urodziny nie mogą odbyć się bez poczęstunku. Najważniejszym jest oczywiście tort urodzinowy, ale to dopiero początek! Urodziny w ogrodzie mogą trwać do białego rana, dlatego zadbajmy o całą resztę strawy dla naszych gości. Możesz zorganizować grilla, bo jest on już tak powszechny, że goście byliby zwyczajnie zdziwieni, że takowy mógłby się nie odbyć. Drugą opcją jest ognisko, które ma w sobie o wiele więcej magii, zwłaszcza już po zmroku. Powracając do grilla, przydadzą Ci się tacki do grilla, które bardzo ułatwiają przygotowanie na nim potraw. Pozwalają one na czystsze przygotowywanie kiełbasek, karkówki, warzyw, szaszłyków, czy kaszanki, niż na tradycyjnym ruszcie. Dodatkowo produkty na nich ułożone nie przypalają się tak łatwo jak te umieszczone bezpośrednio nad żarem. Do obracania kiełbasek bardzo praktyczne są szczypce silikonowe, które w bardzo łatwy sposób chwycą produkt i pomogą Ci go odwrócić. Gorące kiełbaski, mięso, czy warzywa podaj na zastawie ceramicznej, którą można używać setki razy, dbając przy tym o środowisko. Zestaw talerzy obiadowych nawiązujących zdobieniami do natury przyda się zarówno na deser jak i grilla, dodaj do tego zestaw sztućców i po wszystkim umyj naczynia jak zawsze.

Ze mną się nie napijesz?

Urodziny to także okazja do wypicia czegoś mocniejszego lub po prostu smacznej lemoniady czy mrożonej herbaty. Jako, że temperatura sprzyja, warto podać większą ilość napojów. Słój z kranem o pojemności 6,8 litra może posłużyć do podania pysznej lemoniady, czy mrożonej herbaty z owocami, świeżymi liśćmi mięty i kostkami lodu. Słój z kranem o pojemności 3,7 litra może posłużyć do przygotowania trunków o nieco mocniejszym składzie, ale oczywiście zrobisz jak uważasz, bo wszystko zależy od preferencji Twoich i gości. Praktyczne krany ułatwią nalewanie napojów do szklanek, czy kubków.

Możesz postawić na stole kilka rodzajów kubków i szklanek, żeby każdy mógł wybrać sobie taką, z którą będzie się identyfikował. Kubek z uchwytem, kolorową słomką i kolorową nakrętką na pewno znajdzie swoich zwolenników. Podobnie szklanka ze słomką i ozdobą w postaci motyla, te powinny spodobać się żeńskiej części gości. Kolorowe szklanki ze słomką w kolorze szkła z jakiego zostały wykonane będą świetnie leżały w dłoni. Ponadto wszystkie proponowane naczynia mają pokrywki, dzięki czemu do napojów nie dostaną się żadne zanieczyszczenia i owady, które królują latem w ogrodach.

szklanki ze slomka