Relaks po świątecznej gorączce?

Sprzątanie, gotowanie wigilijnych potraw i odwiedziny u rodziny zaliczone? W takim razie czas na odrobinę relaksu! Oto kilka skutecznych sposobów na relaks przed powrotem do pracy po świątecznej przerwie.

Książka i koc – miły i przytulny relaks

Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak dobra książka i chwila wytchnienia pod ciepłym i miłym dla ciała kocem w stylu Miss Lucy Alex, Miss Lucy Angel, Miss Lucy Otello lub Miss Lucy Futrzak. Jaka lektura sprawdzi się zimą? W dużej mierze zależy to od indywidualnych upodobań, ale warto wybierać lżejsze powieści obyczajowe oraz sensacyjne, które pozwolą odprężyć się i poczuć relaks. Oprócz lektury i koca przydać się może również opakowanie ulubionych ciastek lub pozostałe słodkości z wigilijnego stołu. A także dzbanek pysznej zimowej herbaty z dodatkami. Możesz dodać plaster pomarańczy, goździki, cynamon i konfitura malinowa.

Gorąca kąpiel

Po wieczorze spędzonym na czytaniu pora na relaks i gorącą kąpiel. Najlepiej z dodatkiem rozluźniającego olejku kąpielowego lub płynu. Zimą, podobnie jak w przypadku herbat, najlepiej sprawdzają się korzenne aromaty, ewentualnie produkty o zapachu żurawinowo-cytrusowym. Do nich można dobrać pasujące świeczki, np. te zawierające diody LED. W łazience obowiązkowo powinny znaleźć się też miękkie ręczniki, np. Miss Lucy Marla, Miss Lucy Perła, oraz Miss Lucy Flowers.

Domowe spa

Kąpiel to tylko namiastka poświątecznego spa! Do odpoczynku po niezwykle pracowitym grudniu przydadzą się też gadżety rozgrzewające i masujące. Może się przydać mata do masażu Botti Resti oraz but elektryczny Botti Grigio Plus, które pomagają walczyć z reumatyzmem i dokuczliwymi bólami kręgosłupa. Obowiązkowo trzeba też wyposażyć się w maseczki i peelingi do ciała. Można spróbować zrobić je samodzielnie, np. wykorzystując aktywny węgiel. Pamiętaj także o maseczce do włosów oraz kieliszku ulubionego wina!