Kolorowa kuchnia – ciekawie i estetycznie

Magia kolorów

Kuchnia jest sercem naszych domów i mieszkań. Planując jej rozkład chcielibyśmy, żeby była w pełni funkcjonalna. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, by miała odpowiednio duży rozmiar, a przecież wszelkie niezbędne sprzęty muszą się w niej znaleźć. Co więcej, obecnie bardzo modne są kuchnie odważne, kolorowe i fantazyjne. Do lamusa odchodzą białe i chłodne odcienie frontów, które wydają się być najbardziej uniwersalne.

 

 

Mocne kolory

Rok 2019 to rok zdecydowanie mocnych kolorów: czerń, bordo, fiolet, czy ciemna zieleń stosowana na frontach mebli kuchennych to hit! Są one świetne w utrzymaniu czystości. Ponadto, kolory te potrafią sprawić, że kuchnia nabierze mocnego wyrazu, a nawet stanie się miejscem akcji sztuki kulinarnej. Gotowanie w niej sprawi, że poczujecie się wyjątkowo! Do takich ekstrawaganckich wnętrz doskonałe będą pasować matowe naczynia w mocnych kolorach. Wyobrażacie sobie poranek, podczas którego pijecie pyszną kawę z pianką, ze swojego ulubionego kubka, który doskonale współgra ze stylem waszej kuchni? Z tej samej serii dobierzecie inne naczynia, na przykład bulionówka.

 

 

Co zamiast ponadczasowej bieli?

Ponadczasową biel w obecnym sezonie zastąpią karmelowe i beżowe akcenty. Biel jest ciężka w utrzymaniu czystości i wymaga systematyczności, choć wciąż ma swoich zwolenników. Jeżeli więc twoim marzeniem jest biała kuchnia, to może warto zastanowić się nad wprowadzeniem odrobiny koloru? Choćby w detalach, takich jak garnki emaliowane ze skandynawskim wzorem.

 

 

Mat, czy błysk?

Matowe przedmioty są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Głównie ze względu na pozostające odciski palców, a także kurz, który jest niemalże od razu widoczny na błyszczących powierzchniach. Zapytacie, dlaczego tak bardzo dążymy do tego, żeby łatwo utrzymać czystość w mieszkaniu? Otóż, mamy co raz mniej czasu na domowe porządki, wciąż gonimy za upływającym czasem, a ten niestety nie zwalnia. Ułatwiamy sobie życie i chyba nie da się już tego zmienić.

Jeżeli mimo wszystko błyszczące szkło nie stanowi dla Ciebie problemu, a wręcz przeciwnie – kochasz szkło, postaw na znakomite pucharki do lodów.

 

 

Jaki blat kuchenny wybrać?

Blaty drewniane pasują do ciepłych domowych wnętrz, lecz tym razem w modzie mamy marmurowe blaty w ciemnych kolorach lub takich, w których wzór jest oryginalny i wyraźnie widoczny. Nowinką jest polerowany blat betonowy. Na blacie nie może zabraknąć podstawowych sprzętów jak deska do krojenia, czy czajnik elektryczny. Doskonale sprawdzi się również czajnik nierdzewny w eleganckim wzorze.

 

Niezależnie od tego, czy idziesz z duchem czasu i trendami, twoja kuchnia powinna być dla ciebie miejscem, w którym poczujesz się wyśmienicie. Pamiętaj, że to detale tworzą atmosferę wnętrza, a te łatwo zmienić i dopasować do efektu jaki chcemy osiągnąć. Garnki, talerze, filiżanki, to wszystko sprawi, że twoja kolorowa kuchnia ożyje na nowo!

 

Wyposaż swoją kuchnię ze sklepem Zasmakuj Radości.

 

Logo Zasmakuj Radości.

 

Zobacz koniecznie: Metamorfoza kuchni wiosną