Plastik is not fantastic! Filtruj wodę, chroń środowisko, bądź zdrów! Butelki Dafi

Usiądź i zastanów się przez chwilę – ile butelek plastikowych zużywasz tygodniowo? Pomnóż to teraz przez ilość tygodni w roku. Wychodzi przerażająca suma. Rocznie na całym świecie sprzedawane jest prawie 500 miliardów plastikowych butelek. Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić takiej ilości, to podpowiemy Ci, że gdyby te wszystkie butelki ułożono jedna za drugą, ich długość osiągnęłaby połowę drogi od Ziemi do Słońca! Przerażające, prawda? Tym bardziej, że spora cześć tych odpadów trafia do naszych mórz i oceanów. Czas na zmiany! To ostatni dzwonek dla nas, by uratować Matkę Ziemię. Zacznijmy od wyrzucenia do śmieci starych nawyków. Jednorazowe butelki plastikowe zamień na butelki i dzbanki Dafi wielokrotnego użytku.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Filtry dzbankowe przeznaczone są do polepszania jakości wody kranowej. Dzięki nim staje się ona idealna do picia, parzenia i gotowania. Filtry Dafi zawierają odpowiednio dobraną i systematycznie kontrolowaną mieszankę filtrującą składającą się z węgla aktywnego i żywicy jonowymiennej. Dzięki temu filtr Standard znacznie redukuje twardość wody (powodującą powstawanie osadu z kamienia), zawartość metali ciężkich, związków chloru oraz innych niepożądanych substancji, które mogą wpływać na smak wody kranowej. Filtr Mg+ zawiera, oprócz węgla aktywnego, magnezową żywicę jonowymienną, która usuwa metale ciężkie (tj. ołów czy miedź) i jednocześnie wzbogaca wodę kranową w cenne jony magnezu. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości surowców, filtracja przebiega sprawnie i jest niezwykle efektywna.

Szklanka pełna zdrowia

Magnez jest niezbędny do prawidłowej pracy organizmu. Niektórzy stawiają na suplementy diety, zapominając przy tym, że podstawą powinno być przyjmowanie posiłków zaspokajających niedobory tego pierwiastka, jak również picie wody bogatej w magnez. Podaż magnezu w wodzie jest ilościowo znaczna. Magnez dobrze przyswaja się z produktów naturalnych, w tym także z wody. Włączając do diety wodę zawierającą ten pierwiastek możemy być pewni, że w łatwy i przyjemny sposób zapewniamy sobie źródło dobrze przyswajalnego magnezu. Biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym także dość często stwierdzany niedobór magnezu w diecie godne polecenia jest celowe wzbogacanie jej w magnez.

Filtrowanie krok po kroku

Krok 1. Górna pokrywa filtra wychwytuje zanieczyszczenia mechaniczne. Odpowiednio zaprojektowana, zapewnia właściwą cyrkulację wody poddawanej filtracji.

Krok 2. Siateczka filtrująca zatrzymuje znajdującą się w wodzie zawiesinę lub osad np.: pianę, tłuszcz, rdzę.

Krok 3. Magnezowa żywica jonowymienna usuwa z wody niektóre metale ciężkie i jednocześnie wzbogaca wodę kranową w cenne jony magnezu.

Krok 4. Węgiel aktywny redukuje chlor oraz związki organiczne znajdujące się w wodzie kranowej. Usuwa z niej nieprzyjemny zapach, ale również poprawia  smak.

Krok 5. Dolna pokrywa o mikroporowatej strukturze przeprowadza powtórną filtrację mechaniczną, zapewniając najwyższą czystość wody.

Co zyskujesz używając dzbanka z filtrem Dafi?

  • Czas i siłę – nie musisz już dźwigać ciężkich zgrzewek wody ze sklepu
  • Pieniądze – litr przefiltrowanej wody to koszt zaledwie 10 groszy
  • Miejsce – niewielki gabarytowo filtr zapewnia ok. 200 l wody miesięcznie, co odpowiada ponad 300 półlitrowym butelkom jednorazowym

 

Korzystając z dzbanków filtrujących Dafi zyskujesz również gwarancję, że przyczyniasz się do ochrony środowiska. Dzięki wykorzystaniu produktów wielokrotnego użytku, ograniczane jest zużycie jednorazowych odpadów.

Rusz z miejsca i pij

Butelka filtrująca od Dafi zaspokoi Twoje pragnienie gdziekolwiek jesteś. Wystarczy, że znajdziesz kran i napełnisz swoją butelkę wodą. Oszczędzaj pieniądze i czas! Butelkę filtrującą Dafi z łatwością będziesz używać:

  • podczas aktywności fizycznej
  • w pracy
  • w szkole
  • idąc na spacer
  • będąc na zakupach
  • na wakacjach
  • w domu

 

Poręczna butelka wyposażona jest w wymienny co miesiąc filtr, który usuwa smak i zapach chloru z wody kranowej. Zawarty w nim naturalny węgiel aktywny otrzymuje się z łupin orzecha kokosowego. Produkt jest bezpieczny dla zdrowia, co potwierdzają systematyczne badania i uzyskane certyfikaty. Najmniejsza pojemność 0,3 l została stworzona z myślą o najmłodszych. Butelkę 0,5 l można wygodnie zabrać ze sobą na spacer lub do pracy. Największa 0,7 l sprawdzi się na siłowni czy podczas dalekich podróży.

Butelka filtrująca została zaprojektowana dla osób, które doceniają rolę regularnego nawadniania organizmu, uprawiają sport i praktykują zdrowy styl życia. Dzięki korzystnym gabarytom i ergonomicznej budowie, możesz mieć ją zawsze przy sobie – bez obaw o jakość wody kranowej. Butelka filtrująca Dafi jest całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu A i dopuszczona do kontaktu z wodą. Jeden wymienny filtr zastępuje 300 półlitrowych butelek PET, dzięki czemu do środowiska nie trafia rocznie ok. 26,4 kg plastiku! Używając butelki filtrującej jednocześnie oszczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko. Gdziekolwiek zmierzasz, zabierz ze sobą butelkę Dafi!