Sen – gadżety, które pomogą Ci się wyspać

Na czym Polacy próbują zaoszczędzić najwięcej czasu? Oczywiście na śnie. Taka taktyka nie jest jednak dobra ani dla nas, ani tym bardziej dla naszego zdrowia. Zmęczeni, niewyspani, zalewamy się litrami kawy, nie zdając sobie sprawy z tego, że tak naprawdę wyrządzamy ciału dużą krzywdę. Jeżeli chcesz zadbać o siebie i porządnie się wyspać, musisz nie tylko codziennie kłaść się o tej samej porze, ale też wyposażyć się w kilka przydatnych gadżetów. Sen jest bardzo ważny.

Dobry i wygodny materac

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że zdrowy sen wymaga wygodnego łóżka. Jak dobrać idealny materac? Najlepiej dostosować jego twardość do swojej wagi – im większa waga, tym materac powinien być twardszy. Zbyt miękki może niestety uszkodzić nasz kręgosłup. Dlatego dobrze sprawdzą się wersje termoelastyczne, które same dopasują się do kształtu ciała.

Zadbaj o sypialnię

Zaciemniony pokój to druga rzecz, o jakiej powinien pomyśleć każdy niewyspany. Ciemność sprawia, że organizm wytwarza hormon snu, dlatego warto zainwestować w porządne rolety, dzięki którym w pomieszczeniu zapanuje pełen mrok. Inną ważną kwestią jest odpowiednio dobrana pościel, która zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci i roztoczy, co pozwoli na spokojny i przyjemny sen. Nie wolno zapominać także o wygodnych i miękkich poduszkach – odpowiednio dobrane pomogą pozbyć się porannego bólu karku i innych dolegliwości.

Świeże powietrze to podstawa

Świeże i czyste powietrze z pewnością zapewni zdrowy sen. W lecie można przewietrzyć pokój, jednak zimną i jesienią nie zawsze jest taka możliwość. Wyjściem z tej sytuacji będzie zakup nawilżaczy powietrza, które nawilżają powietrze w pomieszczeniu, pozwalając na swobodne oddychanie. Ponadto, skutecznie radzą sobie ze zbyt suchym powietrzem, w związku z czym pomogą wyeliminować kaszel.

Na zimne noce

Osoby szczególnie lubiące ciepło powinny z kolei pomyśleć o kupnie termoforów. Nie dość, że pomagają się zrelaksować i odprężyć, to jeszcze skutecznie łagodzą zarówno ból mięśni, stawów, jak i kręgosłupa. Trudno wyobrazić sobie zdrowy i spokojny sen w momencie, kiedy dokucza nam bolący brzuch. Termofor dodatkowo pobudza również układ krążenia, przez co można zapomnieć o wiecznie zimnych stopach i dłoniach.

termofor w sweterku

Warto mieć na uwadze to, że nawet z całą serią gadżetów trudno będzie się wyspać, jeżeli nie zadba się o zdrowie. Regularny rytm dobowy, odpowiednia dieta, a także aktywność fizyczna to klucz do sukcesu i spokojnego snu.