Gadżety pomocne dziecku w szkole

Rok szkolny za pasem, dlatego większość osób już teraz zaczyna szukać niezbędnych akcesoriów dla swojej pociechy. Poza plecakami, zeszytami, piórnikami i innymi elementami przydatne okażą się też różne gadżety służące do przechowywania śniadania oraz napojów. Sprawdź, jakie akcesoria szkolne musi mieć Twoja pociecha.

Gadżety śniadaniowe

Zarówno drugie śniadanie, jak i przekąski najlepiej przechowywać w dedykowanych do tego pojemnikach. Najlepsze okażą się lunch boxy, które najczęściej wyposażone są w sztućce, dzięki czemu nie trzeba zabierać ich osobno z domu. Można zapakować do nich nie tylko kanapki oraz owoce, ale także sałatki, sosy czy nawet cały obiad. Szczelne zamknięcie sprawia, że nawet w trakcie intensywnego przenoszenia plecaka, nic się z nich nie wyleje. Drugim niezbędnym gadżetem będzie termos lub kubek termiczny. Na szczęście nie trzeba wyposażać dziecka w oba te akcesoria – wystarczy jeden, by nasza pociecha mogła cieszyć się ciepłym napojem o każdej porze. Termos jest najlepszy, gdy chce się spakować maluchowi większą ilość napoju, z kolei kubek będzie raczej odpowiednikiem szklanki herbaty lub soku.

Przeczytaj również: Termos a kubek termiczny

Gadżety szkolne

Liczba dostępnych gadżetów szkolnych jest tak duża, że trudno wymienić tutaj wszystkie. Poza najważniejszymi – plecakiem, przyborami szkolnymi, piórnikiem, zeszytami – istotne są także dodatkowe elementy. Wśród nich wymienić można chociażby portfel – przyda się na drobne, które nieodpowiednio przechowywane mogą zaginąć. Im mniejsze dziecko, tym lepiej sprawdzą się portfele przypinane do plecaka lub z możliwością zawieszenia na szyi. Przydatnym gadżetem będą również odblaski. Przyczepione do plecaka, bluzy czy kurtki dziecka będą zapewniać mu widoczność na drodze. Co więcej, można nabyć specjalne gadżety odblaskowe na rower czy z możliwością przypięcia ich do kluczy.

Gadżety na WF

Niezbędne będą oczywiście wszelkie akcesoria ułatwiające przenoszenie ubrań oraz sportowych butów. Najlepsze rozwiązanie to materiałowy worek-plecak, w którym pomieści się zarówno koszulka, spodenki, jak i obuwie. Dzięki lekkiemu materiałowi, który przepuszcza powietrze, ubrania w środku nie będą nieprzyjemnie pachnieć. Co więcej, można zamówić specjalny, spersonalizowany worek (np. z imieniem dziecka i klasą lub nawet nazwą szkoły), dzięki czemu, nawet gdy go zgubi, będzie wiadomo, do kogo należy. Nie wolno zapominać również o wygodnym bidonie na wodę lub sok, z którego maluch będzie mógł napić się po intensywnym wysiłku.