Jakie gadżety do domu sprawdzą się latem?

Lato zawitało na dobre, zalewając ulice i domy falą gorąca. Ratowanie się zimnymi napojami, lodami czy orzeźwiającymi sokami pomaga, ale tylko na krótki czas. Na szczęście producenci gadżetów nie zapomnieli o tym, by przygotować specjalną ofertę na lato. Jakie gadżety do domu będą przydatne, gdy za oknem panują wysokie temperatury? Oto kilka użytecznych letnich gadżetów!

Powiew chłodu latem

Urządzenie, które z pewnością najlepiej poradzi sobie z upałami, to klimatyzacja. Jednak nie w każdym domu czy mieszkaniu panują odpowiednie warunki umożliwiające instalację klimatyzatora. Wtedy najlepiej skorzystać z tańszych i mniej wymagających urządzeń – wentylatorów. Jakie są ich zalety? Poza mniejszymi kosztami utrzymania i eksploatacji urządzenia te zapewniają w danym pomieszczeniu odpowiednią cyrkulację powietrza. Najczęściej występują w wersjach stołowych (mniejsze) i podłogowych (większe). Ich wybór zależy od miejsca, w którym chce się je ulokować – do kuchni świetnie sprawdzi się mały, stołowy wentylator, który da upragniony chłód w trakcie przygotowywania posiłków i gotowania potraw. Z kolei do sypialni warto zakupić nieco większy, podłogowy wentylator. Można go włączyć na kilka godzin przed spaniem, by temperatura w pomieszczeniu przyjemnie się obniżyła.

Akcesoria do napojów

Poza niezbędnymi szklankami lub kubkami, do serwowania napojów przydadzą się również funkcjonalne dzbanki z wkładem chłodzącym. Dzięki nim zawsze ma się pewność, że napój będzie przyjemnie orzeźwiający, bez konieczności używania kostek lodu. Wyposażone zostały dodatkowo w wygodną łyżkę koktajlową, z pomocą której wymieszanie napoju nie sprawi trudności. Poza dzbankami do wyboru są jeszcze specjalne karafki chłodzące (utrzymujące niską temperaturę nawet przez kilka godzin), czy mini lodóweczki na USB, do których bez problemu zmieści się szklanka lub butelka. Warto zastanowić się także nad zakupem dużego pojemnika na lód i zamiast tradycyjnego lodu wrzucić do niego wcześniej przygotowane kostki z owocami, np. winogronami czy malinami.

Gadżety nie tylko do domu

Jeżeli dodatki do mieszkania czy domu to za mało, zawsze można zapoznać się z szerszą ofertą innych gadżetów na lato. Wśród najpopularniejszych wymienić można maty chłodzące dla kierowców do samochodu, chłodzące skarpety (dzięki nim podróż nawet w najbardziej upalne dni będzie o wiele przyjemniejsza dla stóp) czy domowe maszynki do robienia lodów.

To co – udało Wam się wybrać najlepszy gadżet dla siebie?