Co zabrać na plażę?

Lato to czas plażowania. Polacy uwielbiają relaks nad brzegiem morza, a kąpiel słoneczna należy do najpopularniejszych form wakacyjnego odpoczynku. Jak przygotować się do wizyty nad wodą i co zabrać na plażę?

Niezbędnik plażowicza

1. Krem do opalania

Co zabrać na plażę jako najważniejsze? Lekarze jak mantrę powtarzają, że odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem jest w stanie uchronić nie tylko przez bolesnymi poparzeniami, ale także przed poważnymi schorzeniami skóry. Wybierając się na plażę, nie można więc zapomnieć o wcześniejszym posmarowaniu się i zabraniu ze sobą kremu z filtrem. Jaką wysokość wybrać? W dużej mierze zależne jest to od fototypu skóry. Posiadacze południowoeuropejskiej karnacji powinni używać kremu z niskim filtrem, 6-8 SPF. Z kolei osoby bardzo blade nie powinny wybierać kremów z niższym SPF niż 40.

2. Ręcznik plażowy

Ręcznik plażowy, najlepiej z marynistycznymi i morskimi akcentami jak Miss Lucy Kotwica, to podstawa. Wybierając nieco większy format, można wykorzystać go nie tylko do wycierania się po kąpielach w morzu czy jeziorze, ale także do leżenia – w ten sposób zaoszczędzi się cenne miejsce w torbie.

3. Klapki/buty do wody

Klapki ułatwią poruszanie się po plaży lub spacer po kamienistym wybrzeżu, dlatego warto je ze sobą zabrać. Jakie obuwie wybrać? Najlepiej na stabilnej podeszwie, z paskami mocno przytrzymującymi stopę – pozwoli to uniknąć kontuzji, o które na piasku nie trudno. W tym roku czekają Cię wczasy w Chorwacji lub Grecji? Nie zapomnij o specjalnych butach do wody – ten gadżet zabezpieczy Twoje stopy przed jeżowcami!

4. Okrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne

Słomkowy kapelusz lub bawełniana chustka kosztują naprawdę niewiele, a pozwolą ochronić głowę przed szkodliwym działaniem słońca. To bardzo ważne, gdyż bez odpowiedniej osłony może dojść do przegrzania organizmu, a tym samym do wyjątkowo niebezpiecznego dla życia człowieka udaru słonecznego. Przyda się też zabezpieczenie dla oczu – okulary przeciwsłoneczne powinny być nie tylko efektywne, ale także zawierać szkła wyposażone w filtr UV, dlatego najlepiej zakupić je u optyka, a nie w popularnych sieciówkach.

Co jeszcze może przydać się na plaży?

  • woda – w czasie upałów należy stale nawadniać ciało,
  • smakołyki – najlepiej warzywa lub kanapki z ciemnym pieczywem,
  • akcesoria plażowe – piłki, kółka i materace są w stanie uatrakcyjnić każdy wypad nad wodę,
  • pomadka nawilżająca – usta są wyjątkowo wrażliwe na działanie słońca i słonej morskiej wody.

Zajrzyj koniecznie: Retro wakacji czar: biwak