Wypoczynek na plaży

Co zabrać ze sobą na plażę?

Nie dla wszystkich oczywistym jest to, co zabrać ze sobą na letni wypoczynek na plaży. Dlatego z przyjemnością zaprezentujemy Wam kilka niezbędników, bo liczy się także umiar. Nie wypoczniesz, jeżeli będziesz tachać ze sobą pół dobytku swojego życia, a przy okazji będziesz się martwić się o to, czy coś ci nie zginie.

Warto poleżeć na urlopie!

Wypoczynek nad morzem daje nam możliwość obcowania właściwie z dwiema rzeczami, a są nimi: woda i piasek. Leżenie bezpośrednio na piasku nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie, dlatego zabierz ze sobą pled! Dobrej jakości pled bez problemu wypierzesz po powrocie do domu,  w dodatku w całkiem łatwy sposób, bo może być prany w pralce. Taki koc posłuży ci wiele lat i z powodzeniem może być stosowany jako narzuta na łóżko. Pięknie wyglądający pled to strzał w 10, przyda się na wiele okazji.

Zażyj kąpieli, nie tylko słonecznych!

Drugą rzeczą i chyba dla wszystkich oczywistą jest ręcznik.

Ręcznik plażowy posiadający modny motyw kotwic pozwoli ci idealnie wpasować się w morski klimat. Odpowiednia gramatura (280 GR/m2) sprawia, że ręcznik szybko wysycha. Dzięki czemu za każdym razem, kiedy wyjdziesz z wody będzie gotowy by cię osuszyć lub ogrzać. Doskonałe właściwości bawełny z jakiej powinien być wykonany ręcznik pozwalają na szybkie wchłanianie wody, bo nie ma nic gorszego od ręcznika, który nie zbiera wody.

Co zjeść na plaży?

Oprócz odpoczynku nie zapominajmy również o jedzeniu i piciu. Wakacje kuszą fast foodami oraz niezdrowym jedzeniem i piciem, bywa że wczasowicze przyjeżdżają z wakacji z pewnym nadbagażem w postaci zdobytych kilogramów. Oczywiście to nie jest tak, że nie możecie sobie pozwolić na małe grzeszki, bo od tego są wakacje! Natomiast warto zabrać ze sobą na plażę pojemnik na żywność z wcześniej przygotowanymi przekąskami. Jeżeli zaś dbacie o swoją dietę możecie przygotować do niego danie obiadowe i zjeść je zamiast smażonej w głębokim tłuszczu ryby. Wygodna przegródka na sztućce to dodatkowy atut dobrych pojemników na żywność. Dzięki nim jedzenie zachowa świeżość i pozostanie apetyczne aż do konsumpcji.

Nie zapominaj o wodzie na plaży.

Chyba najważniejszą rzeczą jest zabranie ze sobą wody. Pamiętaj jednak, że plaże toną w śmieciach, a ty możesz nieco temu zapobiec. Najlepszym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą wcześniej przygotowanej lemoniady, wody z owocami lub miętą w szklanej butelce. Butelka o pojemności 1 litra jest optymalna dla 1 osoby na kilkugodzinny pobyt na plaży. Chcesz zabrać ze sobą smoothie? Butelka do smoothie pozwoli ci łatwo je przetransportować.

Masz ochotę zabrać ze sobą zupę, czy owsiankę? Słoik o pojemności 400 ml będzie do tego idealny. To idealna pojemność do tego typu potraw.


soki w butelkach bormioli rocco idealne do picia na plaży zasmakujradosci.pl
soki w butelkach bormioli rocco zasmakujradosci.pl

Oprócz tych kilku podstawowych rzeczy zaopatrz się również w filtr przeciwsłoneczny o odpowiednim faktorze oraz okulary przeciwsłoneczne. O skórę i oczy należy dbać i nie powinniśmy mieć co do tego wątpliwości.

 

Wypoczywajcie, cieszcie się urlopem i wróćcie naładowani pozytywną energią!