Termos a kubek termiczny

O kubkach termicznych pisaliśmy tutaj, teraz dokonamy porównania tych dwóch rywali. Dlaczego tak podobne produkty są na rynku i nie wykluczają się? Ponieważ nie są substytutami. Termosy wyróżniają się innymi elementami niż kubki termiczne. O jakie cechy chodzi? Kiedy powinniśmy się zdecydować na kubek, a kiedy na termos?

Kiedy kubek termiczny, a kiedy termos?

Termosy i kubki mają w zamyśle takie samo przeznaczenie. Ich głównym zadaniem, o ile nie jedynym, jest utrzymanie temperatury naszego napoju jak najdłużej to możliwe. Inne aspekty dotyczące kwestii praktycznych i wizualnych są oczywiście równie ważne oraz bardzo do siebie podobne w przypadku obu produktów. Czym się zatem kierować przy wyborze termosu?

Temperatura

W kwestii trzymania ciepła termos zdecydowanie lepiej się sprawuje. Wynika to między innymi ze sposobu, w jaki z niego się pije. Kubek przy ciągłym piciu traci temperaturę, termos dzięki swojej zakręcanej funkcji nie ma takiego problemu. Termos przy szczelnym zamknięciu i rzadkim otwieraniu nie pozwala na wymianę powietrza.

Praktyczność

Zależnie od potrzeb dla każdego inny produkt będzie praktyczny. Jeśli ktoś chce pić gorącą kawę prowadząc samochód, lepiej sprawi się kubek, jeśli natomiast wybiera się w pieszą wycieczkę, powinien wybrać termos. Pod tym względem praktyczność zależy od stylu życia i potrzeb w danej chwili.

Wygląd

Podejście podobne do względów praktycznych, co człowiek to  inna opinia. Oba produkty są stale udoskonalane i pokazywane w innych wariantach. Jednak pod tym względem kubki termiczne mają łatwiej, ponieważ ich forma jest bardziej estetyczna. Jednak aktualnie stoimy przed trudnym wyborem.

Rodzaje termosów

Termosy na napój

Wybór nie jest taki banalny, jak mogłoby się wydawać. Ponieważ aktualnie do wyboru mamy kilka wariantów termosów. Zależnie od okazji możemy wybrać inny termos. Celem każdego z nich jest to samo – zachowanie temperatury napoju. Jednak przedstawienie produktu w innej formie i kształcie dostosuje go do konkretnej sytuacji. Termos do napojów będzie idealny do przechowania herbaty czy kawy. Super sprawdzi się na górskich wycieczkach, czy dla dziecka w szkole.

Bardzo praktyczny termos o pojemności 600 mililitrów. Kubek, który został dołączony do termosu jest duży (360 mililitrów), co pozwala na liczne zastosowania produktu. Przelany napój może imitować kubek termiczny, który umieścimy w aucie.  Termos utrzymuje ciepłą temperaturę do 24 godzin, dzięki czemu możesz mieć ze sobą cały czas gorącą kawę lub herbatę. Mimo swojej dużej pojemności, nie stanowi problemu w transporcie, ponieważ zmieści się nawet do małego plecaka.

Termos nierdzewny do ciepłych napoi na piknik rodzinny zasmakujradosci.pl

Termos o pastelowych kolorach, wykonany ze stali nierdzewnej. Skonstruowany w formie butelki. Picie bezpośrednio z niego może spowodować różnorakie konsekwencje. Ponieważ ten produkt utrzymuje temperaturę do 8 godzin, napój może okazać się zbyt gorący do spożycia prosto do ust. Zdecydowanie należy przelać płyn do kubka czy szklanki, aby bezpiecznie się ogrzewać. Kolorystyka dobrze wpasuje się w gust nastolatków ze względu na swoją oryginalność.  Z resztą jak sam jego kształt! Jest nietypowy pod każdym względem.

Termosy zasmakujradosci.pl

Gama kolorystyczna tego produktu oferuje cztery kolory: szary, zielony, granatowy oraz biały. Jest praktyczny ze względu na ilość kubków, ponieważ są dołączone do niego dwie sztuki. Możesz dzielić gorący napój z przyjacielem, czy drugą połówką, bez czekania, aż ktoś skończy pić. Materiał z którego został wykonany termos to stal nierdzewna, to dzięki niej produkt jest odporny na uszkodzenia i przetrwa z Tobą wiele lat użytkowania. Sposób konstrukcji termosu pozwala na zachowanie temperatury napoju na kilkanaście godzin.

termos

Termosy dostosowane pod potrzeby najmłodszych. Dzięki projektowi artystycznemu na zewnątrz, pociechy nie zapomną zabrać ich do szkoły. Mała pojemność termosu nie doda dziecku dodatkowego balastu,  a dzięki temu zapewni mu gorąca herbatę w czasie dnia szkoły. Kiedy wybieramy artykuł dla młodszego użytkownika zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo. W tym przypadku nie musimy się o to martwić. Termos jest szczelny i jego zamknięcie nie pozwoli na otworzenie się w plecaku.

termos nierdzewny florina

Wyjątkowy pod względem wizualnym. Zdobienie znajdujące się na tym termosie jest projektu niezwykłej artystki – Ilony Djonizak. Na termosach przedstawiono wizerunki trzech kobiet, trzy typy urody. Produkty opatrzone twórczością tej artystki pojawiają się na naszym sklepie i dzięki niej nabierają niezwykłej nietuzinkowości. Dzięki oprawie wizualnej termos nabiera zupełnie innego znaczenia, niż tylko aspekt praktyczny. Choć nic mu w kwestiach technicznych nie można ująć. Utrzymuje temperaturę do 8 godzin, więc sprawdzi się w sam raz co codziennego użytku zamiast kubka.

Termos na zupę

Innym wariantem są termosy na zupę lub inne posiłki. W gruncie rzeczy mogą być używane również do kawy czy herbaty, jednak przechowywane w nich zupy również zachowają swoją temperaturę. Dzięki zastosowaniu szkła do produkcji wnętrza termosu mamy pewność, że zapach zostanie w termosie. Można spokojnie pić z niego herbatę, nie będzie wyczuwalna przy kolejnym użytkowaniu produktu.

Pojemność tego termosu to 1 litr. Ze względu na dużą pojemność, termos ten ma wiele zastosowań.  Między innymi pozwoli na zabranie posiłku dla siebie i towarzyszy. Zupa może okazać się genialnym rozwiązaniem nawet w pracy, kiedy zepsuje się mikrofalówka, a chcesz zjeść ciepły posiłek. Oczywiście nie jest przeznaczony tylko do posiłków, sprawdzi się równie dobrze z herbatą czy kawą, jednak może być również wykorzystywany do przechowywania zup w ciągu zabieganego dnia, czy długiej wycieczce.

Produkt kojarzony ze stylem retro, pamiętający czasy naszych rodziców, jednak przedstawiony w pastelowych barwach. Zastosowana kolorystyka zachęci najmłodszych do korzystania z niego. Jego wnętrze jest szklane, dzięki czemu nie chłonie zapachów. Wymaga szczególnej uwagi, aby nie uległo uszkodzeniu. Pamiętajmy, że to właśnie szkło nie naraża nas na pozostawienie przykrego zapachu kawy w swoim wnętrzu przy nalewaniu innego napoju. Produkt jest bardzo szczelny, nie ma obaw, że coś się wyleje w czasie poruszania z nim. Utrzymuje temperaturę jedzenia lub napoju do dwunastu godzin.

Termosy konferencyjne

Na spotkania oficjalne, gdzie pojawiają się bufety z jedzeniem dobrze sprawdzają się termosy konferencyjne. Wyglądają bardzo elegancko na stole, a dodatkowo dzięki wyprofilowanemu lejkowi z łatwością można nalewać kawę czy herbatę. Atutem jest również fotogeniczność tego produktu, ładnie wygląda na zdjęciach, dzięki czemu super dopasuje się do aranżacji

Kształt termosu jest niezwykle elegancki i bardzo dobrze prezentuje się na stole. Podany napój w takim termosie sam się prosi, aby spróbować serwowanej mocnej kawy albo herbaty.  Dzięki zastosowanemu kolorowi dopasuje się do każdej aranżacji, zarówno nowoczesnej, jak i w stylu retro. Dzięki szczelnie zamykanej pokrywce utrzymuje temperaturę napoju do 8 godzin.

Termos konferencyjny Florina Slender zasmakujradosci.pl
termos

Produkt, który zachwyca długością utrzymywania temperatury, ponieważ jest to aż 24 godziny. Dobrze sprawdzi się na bankietach, czy konferencjach, ale również do domowego użytku, kiedy przyjmujemy gości. Termos ma 2 litry pojemności, dzięki temu gospodarz lub gospodyni nie będzie musiała często uzupełniać zapasu.

Wyjątkowa propozycja 

Pozycja, która niesamowicie sprawdzi się na przyjęciu na zewnątrz, czy Twojej działce. Przygotowana herbata jest łatwo dostępna dla uczestników, czy obecnych osób. Dzięki swojej pompce umożliwia szybkie i precyzyjne nalanie do kubka bez przechylania termosu.  Dzięki zastosowanym materiałom utrzymuje temperaturę do 12 godzin. Specjalna blokada zapewnia przy tym szczelność i zapobiega wyciekaniu płynów po zaprzestaniu nalewania. Termos posiada jeszcze jedną zaletę. Materiał, jaki został zastosowany wewnątrz to szkło. Jest ono najlepszym materiałem, ponieważ nie chłonie zapachów.

Patrząc na szeroki asortyment termosów, nie jesteśmy w stanie zaprezentować każdego produktu z naszej oferty. Wszystkie nasze produkty znajdziesz na naszym sklepie internetowym opatrzone opisem, danymi technicznymi oraz ceną. To tam możesz dokonać zakupu swojego termosu. W zależności od potrzeb, wydarzenia, czy miejsca w plecaku możesz dokonać innego wyboru. Z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom.

Sprawdź: Jak wybrać dobry kubek termiczny?