Jak udekorować komunijny stół?

Przyjęcie komunijne urządzone w domu może być tak samo stylowe, jak to zorganizowane w lokalu czy restauracji. Aby się tak stało, potrzebna jest odpowiednia oprawa. Jednym z jej najważniejszych elementów jest więc dekoracja stołu, przy którym zasiądą zaproszeni goście.

Tradycyjny obrus

Na komunijnym stole nie może zabraknąć czystego i starannie wykrochmalonego obrusu. Zgodnie z tradycją powinien być on utrzymany w odcieniach bieli. Ze względu na charakterystyczny kolor, poszukując odpowiedniego obrusu, trzeba również wziąć pod uwagę czy materiał, z którego został wykonany, jest plamoodporny. Na szczęście w dzisiejszych czasach większość ma tę cechę – dotyczy to nie tylko obrusów bawełnianych, ale także tych lnianych, płóciennych i z adamaszku. Co ciekawe, komunijne obrusy i serwety wcale nie muszą być jednolite. W poprzednich sezonach największą popularnością cieszyły się białe obrusy wykończone lamówką, mankietem lub wypustką.

Elegancka zastawa stołowa

O ile w kwestii nakrycia zdecydowanie bardziej wypada postawić na tradycyjne rozwiązania, o tyle z zastawą stołową można nieco zaszaleć. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na talerze obiadowe takie jak Chodzież Iwona z kwiatowym zdobieniem czy Bormioli Rocco Ornamento, z delikatnymi zdobieniami, idealnie wpasowującymi się w wiosenny klimat i przełamującymi monotonię zwykłej bieli. W modzie jest oczywiście klasyka – białe zestawy talerzy Bormioli Rocco Toledo lub serwisy w stylu Ćmielów sprawdzą się w na komunijnym przyjęciu idealnie. Ważne również by na stole królowały nie tylko talerze z jednej serii, ale również szklanki, kieliszki i sztućce.

Kwiaty

Uzupełnieniem komunijnej dekoracji stołu będą kwiaty, z nabyciem których wiosną nie powinno być problemu. Jakie kwiaty wybrać? Na pewno sprawdzą się te w odcieniach błękitu i żółci, których symbolika nawiązuje do flagi maryjnej i flagi watykańskiej. Na komunijnych stołach przewijają się też białe kwiaty – rumianki, margerytki, konwalie i stokrotki. Dominują niewielkie bukieciki (mieszczące się w wazonach typu Florina Leaves), które nie przesłaniają gościom widoku na siebie oraz na umieszczone na stole smakołyki.

Napoje

Przy serwowaniu napojów warto postawić na komplety Bormioli Rocco Incontri i Magnus Modern, które dzięki uniwersalności można później wykorzystać przy okazji innych domowych imprez i przyjęć. Z kolei na osobnym, mniejszym stoliku kawowym przydadzą się dwupoziomowe patery na ciasto Florina Agnes oraz gustowne filiżanki i półmiski na słodkości z kolekcji Leaves.


Zarejestruj się teraz, a otrzymasz kupon rabatowy 10%!

Podając swój adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie ofert z Florentyna Sp. z o.o. zgodnie z naszą polityką prywatności. Możesz zrezygonować z subskrypcji w dowolnym momencie.