Komunia w domu – to może się udać!

Koszt zorganizowania przyjęcia komunijnego w lokalu jest dość wysoki. Nie dziwi więc, że sporo Polaków decyduje się na przygotowanie poczęstunku we własnych czterech ścianach. Choć wiąże się to z wieloma dodatkowymi obowiązkami, wcale nie oznacza, że komunia w domu nie może się udać.

Dostosuj liczbę gości do wielkości domu

Aby móc rozpocząć przygotowania, potrzebna jest lista gości. Układając ją, trzeba wziąć pod uwagę więzi rodzinne, ale również… wielkość domu. Zupełnie inna ilość zaproszonych zmieści się w salonie domku jednorodzinnego, a inna w dużym pokoju w klasycznym M3 w bloku. Warto więc nieco dłużej zastanowić się nad logistycznym usadowieniem gości. Pomocne mogą okazać się rozkładane stoły oraz podział na część dla dorosłych (większe pomieszczenie) i dla młodszych zaproszonych (pokój dziecięcy).

Zaplanuj zakupy i przygotowywanie posiłków

Organizatorzy przyjęcia komunijnego muszą nie tylko je przygotować, ale także w nim uczestniczyć i być do dyspozycji gości. Dlatego zakupów i przyrządzania dań nie można zostawić na ostatnią chwilę, bo może zabraknąć potem energii. Jaki jest klucz? Najlepiej zacząć od zakupów. Większość produktów można nabyć już nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ograniczając wizytę w sklepach w dniach poprzedzających przyjęcie do kupna warzyw, owoców, mięsa oraz nabiału. Odpowiednio wcześniej można też rozpocząć przygotowywanie posiłków. Już 3-4 dni przed komunią w lodówce mogą pojawić się takie smakołyki jak dania mięsne i sałatki (przydadzą się pojemniki do przechowywania żywności ze szkła hartowanego, np. Bormioli Rocco Frigoverre Evolution czy Bormioli Rocco Frigoverre Basic System, które zapewniają dłuższą świeżość potraw). Ostatnie godziny przed najlepiej poświęcić na pieczenie ciast i pozostałych słodkości.

Udekoruj stół

Najważniejszym elementem przyjęcia komunijnego jest oczywiście stół. Nie można więc zapomnieć o jego odpowiednim udekorowaniu. Obowiązkowo powinien pojawić się na nim biały obrus, najlepiej wykonany z plamoodpornego materiału. Warto też skompletować jednolitą zastawę stołową, która będzie pasować do charakteru uroczystości. Wśród komunijnych hitów znajdują się serwisy obiadowe Ćmielów Akcent i Chodzież Iwona, sztućce marki Magnus oraz półmiski i dzbanki do herbaty Florina Leaves, które można wykorzystać także na innych imprezach rodzinnych. Oprócz obrusu i zastawy, nie może zabraknąć również bukietów kwiatów (zwłaszcza tych w odcieniach bieli, żółci i błękitu) lub dekoracyjnych świeczników, które stanowią fantastyczną ozdobę.