Słoiki – sprytny sposób na smaczne desery

Czym jest szkło i jakie ma dla nas znaczenie?

Materiał jakim jest szkło towarzyszy ludzkości od zawsze. Aby poznać proces jego powstawania, ludzkość musiała się przyjrzeć jego samoistnemu powstawaniu, które odbywało się najczęściej u podnóży wulkanów. Surowiec do jego produkcji jest dostępny niemalże w każdym miejscu na Ziemi, a jego ponowne przerobienie nie stanowi dużego problemu. Chcąc dbać o naszą planetę, nie tylko w tym monecie, w którym aktualnie mamy sposobność żyć, ale także robiąc to dla przyszłych pokoleń, powinniśmy zmieniać nawyki, częściej korzystając ze szkła, niż wszechobecnego plastiku.

Szkło jest materiałem, który świetnie sprawdza się w kuchni, a jego transparentność sprawia, że atrakcyjność naszych dań wzrasta. Szczególne znaczenie ma to przy deserach, gdzie nasz pierwiastek artystyczny może się w pełni uaktywnić. Smaczne desery w szkle prezentują się świetnie!

 

bormioli rocco szklanki
Bormioli Rocco seria Diamond

 

Słoiki szklane do przechowywania żywności – sposoby na ich słodkie wykorzystanie.

 

  • Smothie, koktajl, milkshake

Zacznijmy może od bardzo popularnych w ostatnim czasie smoothie, koktajli, czy milkshake’ów. W tego typu śniadaniach, czy deserach, wykorzystanie owoców, jogurtu, czy innych przetworów mlecznych, może stanowić przepyszną ucztę dla podniebienia, a ogromne znaczenie ma ich struktura i kolor. Dodanie owoców zawierających pestki sprawi, że nasz deser będzie cudownie „piegowaty”, a owoce o intensywnym kolorze nadadzą im wspaniały kolor. To wszystko można doskonale wyeksponować w odpowiednich pojemnikach. Butelka do smoothie idealnie się do tego nadaje, a nakrętka sprawi, że takie butelki szklane o pojemności od 200 do 410 ml możemy zabrać ze sobą na spacer, piknik, czy do pracy.

 

 

  • Woda z owocami

Butelka o pojemności 1 l może nam posłużyć nie tylko jako pojemnik na jedzenie czy napój do pracy, to także bardzo ekologiczny sposób na zabieranie ze sobą wody. Butelka na wodę może ograniczyć zużycie plastiku w ogromnym stopniu i przyczynić się do ochrony środowiska. Dodatkowo możemy do niej dorzucić owoce, które sprawią że taka woda stanie się namiastką deseru.

 

 

  • Pudding z tapioki, panna cotta, domowe belriso

Szklane pojemniki na żywność są bezpieczne w kontakcie z gorącym, czy zimnym daniem. To niezwykle ważna cecha przy deserach, których przygotowanie składa się z 2 etapów: przygotowania na gorąco, następnie ich schłodzenia. Desery z tapioki, kaszy jaglanej, ryżu, budyniu, czy klasycznej panna cotty wymagają właśnie tych dwóch procesów. Bezpieczne pojemniki na żywność dodatkowo można obłożyć przy ściankach plasterkami cienko pokrojonych owoców, co sprawi, że wygląd naszego deseru będzie zachęcał do ich zjedzenia nawet małych wybrednych smakoszy. Do tego typu deserów idealne będą słoiki 200ml, które są nieco mniejsze niż klasyczna szklanka. Wykorzystać możemy również mini słoiczki na desery.

 

 

 

  • Mrożona herbata/lemoniada

Latem, kiedy temperatury dają nam się mocno we znaki, potrzebujemy nawadniać swój organizm. Przygotowanie mrożonej herbaty, czy lemoniady nie wymaga od nas wiele pracy, a przyjemność podczas jej picia wraz z rodziną, czy przyjaciółmi jest niezastąpiona. Szklany słoik kubek z uchwytem i nakrętką, a także miejscem na rurkę fantastycznie sprawdzi się w wypadku podania zimnego napoju z kostkami lodu, miętą, czy innymi ziołami, a także mrożonymi owocami. Smaczne desery do picia to forma posiłku.

 

 

  • Świeże owoce, sałatki owocowe

Szklany pojemnik z pokrywką to doskonały sposób na zapakowanie do niego świeżych owoców, które umyliśmy przed wyjściem na piknik, a także na spakowanie pojedynczych porcji sałatki owocowej. Owoce to świetny naturalny deser, zawierają one mnóstwo ważnych dla naszego organizmu składników odżywczych oraz błonnika. Przy odrobinie inwencji możemy stworzyć sałatkę owocową, która będzie ich mieszanką, a dodatkowo pokrojone owoce będą delikatnie skąpane w przepysznym słodko kwaśnym sosie. Smaczne desery w takim wydaniu to smaczny fit posiłek.

Słoiki Quattro Stagoni dają szereg możliwości ich wykorzystania. Posiłkując się powyższymi pomysłami codzienne stosowanie szkła będzie bardzo ciekawą zabawą.

 

 

Zajrzyj koniecznie: Napoje górują – kolorowy świat smaku