Jak udekorować wielkanocny stół?

Święta wielkanocne to nie tylko uroczystości kościelne, ale także spędzanie czasu z rodziną. Centralnym punktem tych spotkań jest wielkanocny stół, na którym królują przysmaki takie jak żurek, faszerowane jajka, mazurek i wielkanocna babka. Choć jedzenie odgrywa główną rolę, to nie można zapomnieć o związanych z tą okazją dekoracjach, dzięki którym wspólne posiłki staną się jeszcze przyjemniejsze.

Skompletowana zastawa na stół wielkanocny

Jeśli nie masz jednolitej zastawy stołowej, to przed Świętami warto pomyśleć o zainwestowaniu w nową. Ostatnio sporą popularnością cieszą się delikatne zastawy w stylu Leaves, które utrzymane są w modnych wiosennych kolorach – lekkiej zieleni, bieli i szarości. Fantastycznie komponują się zarówno z obrusami z jednolitego materiału, jak i tymi haftowanymi. Dzięki swojej uniwersalności można wykorzystać je nie tylko na imprezy związane z obchodami Wielkanocy, ale także na inne okazje, bez względu na porę roku. W zastawie powinny znaleźć się m.in. talerze (także te deserowe), półmiski, salaterki oraz filiżanki. Wielkanocny stół z taką zastawą będzie wyglądał iście wiosennie.

Dekoracje wielkanocne

Żaden stół wielkanocny nie będzie kompletny bez dekoracji, które będą przypominały o świętowanej okazji. Jakie ozdoby są na topie? Na pewno figurki z dolomitu – Florina Zając i Florina mały Zajączek. Hitem ostatnich tygodni są figurki w formie maselnic i pudełek. Pojemnik dekoracyjny Florina Zajączek i maselnica Florina zajączek. Stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale także świetny gadżet do przechowywania dodatków do smakołyków, np. ćwikły z chrzanem czy majonezu.

Świeże kwiaty

Rewelacyjnym uzupełnieniem dekoracyjnych figurek mogą być nie tylko kolorowe serwetki z papieru, ale także świeże kwiaty. A o nie wiosną nie trudno. Wystarczy stylowy wazon, np. Florina Decor Origami lub Florina Floris i kilka popularnych o tej porze roku kwiatów. Na przykład tulipanów, żonkili lub goździków – by stworzyć piękną kompozycję, która rozjaśni całe wnętrze.