Świąteczna zastawa stołowa

Do Bożego Narodzenia coraz mniej czasu. Warto więc w porę pomyśleć o urządzeniu wigilijnej kolacji oraz spotkań w rodzinnym gronie podczas dni świątecznych. Kluczowe znaczenie będą miały nie tylko przepyszne potrawy, ale także odpowiednia zastawa stołowa. W najnowszym wpisie podpowiadamy, jakich jej poszczególnych elementów nie może zabraknąć na bożonarodzeniowym stole.

Zestawy sztućców

Żadne domowe przyjęcie, a już zwłaszcza składająca się zarówno z pysznego barszczu, jak i smakowitych smażonych ryb kolacja wigilijna nie może obejść się bez kompletu pasujących do siebie sztućców. Jakie zestawy sztućców kupić? Na tę okazję najlepszym wyborem będą te eleganckie, zawierające ozdobne uchwyty, np. Magnus Linea, Magnus Fantastic. Z kolei bardziej uniwersalnym zakupem będą zestawy sztućców z prostymi lub zaokrąglonymi końcami. Mogą to być Magnus Arti, Magnus Astra lub Magnus Black Horse. W składzie zastawy stołowej nie może zabraknąć także sztućców do deserów w stylu Magnus Arabeska. Przydadzą się także te ułatwiające nakładanie różnego rodzaju sałatek jak Magnus Fantastic sałata.

Serwisy

Na spotkania organizowane w czasie świat Bożego Narodzenia przyda się także dobry serwis. Dobry, czyli jaki? Zawierający elementy takie jak płytkie, głębokie i deserowe talerze, półmiski, salaterki oraz nadająca się do przechowywania wigilijnego barszczu waza. W sklepie ZasmakujRadości.pl można znaleźć serwisy z wszystkimi wymienionymi częściami. Sprawdzą się zarówno klasyczny serwis obiadowy Chodzież Złota Rita oraz serwis obiadowo-kawowy Krzysztof Daisy z białymi wgłębieniami, jak i te bardziej ozdobione – Chodzież Iwona i Ćmielów Akcent.

Filiżanki i kieliszki

Na stole muszą pojawić się też filiżanki i kieliszki. W przypadku tych pierwszych warto zdecydować się na komplety, które estetycznie będą pasowały do zakupionych wcześniej naczyń. Świetnym rozwiązaniem będą również uniwersalne zestawy, takie jak filiżanki ze spodkami Bormioli Rocco Parma lub Bormioli Rocco Ebro. Z kolei dobór kieliszków zależy już od preferencji zaproszonych gości, jednak ze względu na popularność wina i wysokoprocentowych wódek wypada posiadać przynajmniej kilka sztuk kieliszków takich jak Krosno Sensei Casual oraz Krosno Quadra.